پلاستیک

یکی از متداول ترین روشها برای شکل دادن به پلیمرها استفاده از دستگاه تزریق است.
پس از ساخت و توسعه پلاستیک ها، تلاش برای ساخت تجهیزاتی که به وسیله آنها بتوان به سادگی مواد اولیه پلاستیک را به شکل دلخواه در آورد به اختراع ماشین‌های تزریق منجر شد.
پیش از ساخت دستگاه های تزریق امروزی، شکل دهی به پلاستیک ها بسیار مشکل بود.
ابتدا قالب هایی با دقت و زحمت فراوان تهیه می‌شد و در گیره‌های دستی قرار داده و سیلندری دارای پیستون روی آن نصب می‌گردید و اطراف سیلندر را با شعله‌های آتش، گرم می‌کردند و پس از ذوب شدن مواد، با فشار فلکه بالای پیستون مواد درون سیلندر به داخل قالب، تزریق می شد و پس از سرد شدن مواد درون قالب، گیره ها را باز و تکه های قالب را از هم جدا و محصول تولید شده را از آن خارج می‌کردند.
تمامی این مراحل با دست انجام می‌شد. تا زمانی که ماشین‌های تزریق امروزی تولید شدند.
دستگاههای تزریق امروزی از دو واحد گیره وتزریق تشکیل شده و دسته بندی آنها بر مبنای تناژبین 6 تا 6000تن صورت میگیرد که برای هر اینچ مربع ضریبی در حدود 2 تا 8 تن در آن ضرب شده است.
امروزه ماشینهای تمام الکترونیک با استفاده از سروو موتورها صرفه جویی 80درصدی انرژی و تکرارپذیری حدود 100% را فراهم کرده اند و همحین موضوع به مرور زمان دستگاههای هیدرولیکی را از رده خارج خواهد کرد.
گروه صنعتی بیرجند مولدینگ با استفاده از تکنولوژی مدرن با دقت، کیفیت و سرعت بالا و کادری مجرب و آموزش دیده آمادگی ارائه خدمات تزریق پلاستیک از 1 تا 700 گرم در کمترین زمان و نازلترین قیمت به شما مشتریان عزیز را دارد.
گروه صنعتی بیرجند مولدینگ با داشتن محیطی گسترده آمادگی تولید و در صورت نیاز مونتاژ و بسته بندی را نیز جهت کم کردن هزینه های شما را دارا می باشد.

 

فارسی