قالبسازی

 بیرجند مولدینگ  از سال1379 در زمینه تخصصی قالبسازی باکالیت و پلاستیک و تولید قطعات که در آن ایده ها ی نو شکل می گیرد. موفقیت ما بر اساس ارائه خدمات جامع و حرفه ای  به مشتری در تمام جنبه های زیر ارائه می گردد.

***   ایده  .طراحی.مدلسازی سه بعدی . نمونه سازی .قالبسازی و قطعه تولید شده

 رشد روز افزون صنایع در دنیا و ایجاد رقابت شدید در عرصه تولید، لزوم بکار گیری از دانش و فناوری های نوین را در عرصه تجارت جهانی طلب می کند. در این مسیر اگر در خواب غفلت فرو رفته و سعی در کاهش شکاف علمی و تکنولوژیک خود با دانش و فناوری دنیا نداشته باشیم در آینده ای نزدیک اختلاف موجود به مقدار قابل توجه ای خواهد رسید که امکان جبران آن بسیار سخت می باشد. طراحی، ساخت و تولید محصول از جمله فعالیتهای صنعتی می باشد که اقدام به آن نیازمند یک بررسی اصولی و سیستماتیک می باشد که به وسیله آن بتوان در حداقل زمان ممکن با صرف یک هزینه معقول وبه طور هم زمان اقدام به طراحی و ساخت و تولید  نمود. در بیشتر قالبسازی های صنایع کوچک کشور ازسخت افزار و نرم افزارهای حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت استفاده می کنند ولی کمتر از آن برای طراحی و ساختِ هم زمان، تکنولوژی گروهی، تولید انعطاف پذیر و چابک  بهرمند می شوند. ما با دراختیار داشتن مجرب ترین کادرهای مهندسی و همچنین پیشرفته ترین ماشین آلات و ابزار آلات موجود، آماده طراحی، ساخت و تولید، با  بکار گیری نرم افزار های قدرتمند CATIA ، SolidWork ، Power mill ، Mold flow  در مراحل مختلف طراحی، ساخت و ارزیابی پروژه در کنار بکار گیری تجهیزات و ماشینهای CNC بروز و با تیم حرفه ای از افراد با تجربه در طراحی و ساخت، برای ساخت و راه اندازی قطعات صنعتی  مختلف مانند طراحی و ساخت قالب  همچنین قطعات دیگر متناسب با نیاز و خواسته های مشتریان خود هستیم.  همچنین سعی در کاهش فاصله خود با صنعت روز دنیا در زمینه ساخت قالب و تولید محصول می باشد. سیستم اتوماسیون شرکت تمام مراحل، ایده، استعلام قیمت، برنامه ریزی، طراحی محصول، طراحی قالب  به طور هم زمان  از  زمان درخواست سفارش  مشتری، در کمترین فاصله زمانی به هم پیوند می دهد. پردازش اطلاعات در ساخت و تولیدفعالیتهای بازرگانی سیستم های مالی و اداری (برنامه و بودجه، هزینه یابی و ..)مدیریت تولید (هماهنگ سازی فعالیتهای تولیدی، تعادل بین سرمایه، کارایی فرایند وخدمات مشتری)طراحی محصول سیستم برنامه ریزی ساخت و تولیدسیستم طراحی و ساخت یکپارچه مبتنی بر کامپیوتر وبهره گیری از شبکه های ارتباطی در کلیه فعالیتهای داخلی سیستم های پشتیبانی مهندسی (طراحی محصول، مهندسی به کمک کامپیوتر و ..)
ما پروژه ها را از ابتدای ایده تا تکمیل، از طریق سیستم اتوماسیون در هر مرحله درخواست مشتری تا تولید نهایی محصول، مدیریت می کنیم، کلیه فرایند طراحی و ساخت قالب به وسیله سیستم اتوماسیون در مراحل مختلف، کنترل  و نظارت می شود. مزایای کاربرد سیستماتیک ابزارهای مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع و اتوماسیون موجب بالا رفتن ضریب اطمینان در طراحی و ساخت و تولیدطراحی و ساخت هم زمانخلاقیت و انعطاف پذیری  در طراحی و ساخت و تولیدبهینه سازی هزینه و به حداقل رساندن ضایعات ممکن نظارت بر سیر فرایند طراحی و ساخت به طور هم زمان
شرکت بیرجند مولدینگ با جدیدترین فن آوری ها و سرمایه گذاری مداوم همراه با تیم متعهد و مجرب، متمرکز بر رویکرد طراحی محور، استفاده از فن آوری های جدید و خدمات عالی و فراتر از نیازهای مشتریان اقدام می نماید.

تهیه نقشه، اسناد و مدارک معتبر از مشتری

این مرحله توسط مدیریت و تیم مهندسی و تیم بازاریابی و بر مبنای دانش و تجربه موجود و نمونه های مشابه ساخته شده قبلی انجام  می گردد. ما نیازهای پنهان و آشکار مشتریان را برای کاهش زمان  برای رسیدن به یک راه حل کامل حرفه ای و هدایت از طراحی به تولید را دریافت می کنیم و با استفاده از تکنیک های روز و تجهیزات و ابزار ساخت، تسهیلات خود و همکاران، ارائه می دهیم.
در فاز مقدماتی، در این مرحله بر مبنای قرارداد منعقده با مشتري کلیه اطلاعات مربوط به قطعه مورد قرارداد بصورت مکتوب از مشتری اخذ گردیده و در پایان این مرحله مشتری و کارخانه در مورد تمام موارد حائز اهمیت به توافق خواهند رسید و هیچ گونه شبه ای در این زمینه باقی نخواهد ماند.

 مراحل اجرایی ساخت و تولید

امکان سنجی در ساخت تجهیزات و توانايي لازم جهت ساخت قالب و محصول تولیدی فعالیتهای بازرگانی اخذ نقشه و مدارک فنی مربوط به محصول تحویل قطعه نمونه جنس دقت ابعادی تلرانس هندسی زبری سطح پوشش سطح محصول ارتباط محصول با دیگر قطعات و نوع محل و چگونگی نیروهای وارد بر قطعه در وضعیت های مختلف موارد کنترل کیفی محصول فرایند ساخت محصول بیشترین نرخ تولید محصول و نیز موارد حائز اهمیت در بکار گیری مجصول
شکل

طراحی مدلسازی سه بعدی (3D)

تیمی از طراحان بسیار ماهر را گرد هم آورده که مرزهای تکنولوژی طراحی را برای ایجاد راه حل های خلاقانه و مقرون به صرفه و در عین حال کارآمد مطابق با الزامات مشتری فراهم می کند. مطالعات مفهومی طراحی و توسعه محصول و طراحی محصول و طراحی قالب  با نرم افزار CATIA & Solid work وطراحی برای ساخت و مونتاژ وبرنامه های کاربردی از تکنیک های فشرده سازی و هم زمانی  ارائه می گردد
خدماتی که تیم طراحی به شما ارائه می دهد

بررسی نقشه ها، مدارک و قطعه نمونه

طراحی مدل سه بعدی محصول با استفاده از نرم افزارهای   CATIA  & Solid work

طراحی بر اساس فرمول نویسی و پارامتریک

 تهیه جدول طراحی مدل سه بعدی و بر اساس استاندارهای موجود

بهینه سازی مدل سه بعدی و محصول

متحرک سازی مکانیزم مدل سه بعدی

 تهیه لیست مواد  BOM

 طراحی فرایند ساخت محصول

 بررسی و رفع اشکلات احتمالی  مدل نهایی محصول

 تائید نهایی مدل سه بعدی توسط مشتری

شکل

طراحی قالب و مکانیزم عملکرد آن

طراحی قالب و تعیین مکانیزم عملکرد آن اساسی ترین مرحله ساخت یک قالب می باشد که دقت نظر و تجربه زیادی را جهت حصول موفقیت طلب می کند

تجزیه و تحلیل و مکانیزم های عملکرد قالب

 آخرین مرحله قبل از ساخت قالب در کارگاه به شرح زیر می باشد

کنترل مدل ساخته شده

 کنترل مکانیزمهای عمل کننده در قالب

 کنترل برخورد و تلرانس ابعادی

شکل

تجزیه و تحلیل فرایند تولید قطعه در قالب

در این مرحله پس از مدلسازی قسمتهای مختلف قالب و مونتاژ آن فرایند تولید قطعه و نحوه پرشدن حفره های قالب با استفاده از نرم افزار Mold Flow تجزیه و تحلیل می گردد با شبیه سازی شرایط تولید در یک ماشین تزریق پلاستیک کلیه مخاطرات احتمالی توسط نرم افزار مذکور بررسی شده و اصلاح  می شود وجود هوا تزریق ناقص توزیع حرارت قسمتهای مختلف قطعه در هنگام تولید.
شکل

نمونه سازی سه بعدی با چاپگر3D

طراحی و مدل خود را تایید کنید

مزایای زیادی در استفاده از خدمات نمونه سازی درنمونه اولیه وجود دارد. یک نمونه سه بعدی  از محصول خود که دارای جزئیات از همه جهات و قابل لمس بودن، احتیاج خواهید داشت. نمونه اولیه می تواند بسیاری از مزایای با ارزش و صرفه جویی در هزینه  های فرایند تولید خود را هنگامی که برای اولین بار به بازار عرضه می شود و برای کسب و کار شما حیاتی است، فراهم آورد.

با استفاده از نمونه سازی سه بعدی میتوان از هزینه های پیش بینی نشده ودیدن یک نمونه، تمام عیوب آنرا مشخص و از مشکلات بیشتر جلوگیری کرد. نمونه های  سه بعدی سفارشی ما می توانند یک راه حل موثر برای نمایش بهتر کار شما باشند.

تایید و اصلاح طرح و مدل محصول

مکانیزم عملکردی محصول

اجتناب از هزینه در فرایند تولید و مونتاژ

کمک به ابتکارات بازاریابی

نوع نمونه سازی را به شما ارائه می دهیم

FDM مدل سازی رسوبدهی شده

برنامه ریزی تولید

تهیه و ارائه  گانت چارت زمان بندی ساخت 

در این مرحله برای طراحی وساخت، زمان بندی معینی در نظر گرفته و با استفاده از نرم افزار اتوماسیون داخلی گروه صنعتی بیرجند مولدینگ عملیات کنترل پروژه انجام گرفته و در زمان معین شده عملیات ساخت انجام می گردد.
شکل

ماشینکاری

 ساخت قسمتهای مختلف قالب  با CNC

تمام مراحل ساخت قسمتهای مختلف قالب و مدلهای مربوط به عملیات اسپارک با کمک نرم افزار های و Power Mill  توسط دستگاه فرز و تراش CNC انجام می شود.

 مزایای ساخت

 افزایش قابل توجه سرعت ماشینکاری

کنترل بسیار دقیق ساخت

حذف خطاهای احتمالی و اپراتوری

علاوه بر آن بدون استفاده از نرم افزارها و سیستم فوق امکان ساخت قالبهای پیچیده وجود ندارد.

شکل 6-  نمونه ای از ماشین کاری توسط CNC برای قالب قطعه

مراحل تکمیلی ساخت و مونتاژ قالب در کارگاه

اسپارک کاری

مرحله بعدی انجام عملیات تکمیلی نظیر اسپارک کاری قالب درحال ساخت می باشد که فعالیتهای فوق توسط ماشین ابزارهای متداول در صنعت توسط اپراتورهای ماشینکار انجام می گردد.

شکل-7  عملیات اسپارک قالب قطعه

مونتاژ قالب

تست قالب ساخته شده به وسیله دستگاه تست قالب

پس از ساخت و مونتاژ قسمتهای مختلف قالب به منظور اطمینان از آب بندی مناسب قالب از دستگاه تست قالب  استفاده می شود. نمونه اولیه نشانگر سلامت و سالم بودن قالب و محصول می باشد.

شکل

چرا بیرجند مولدینگ را انتخاب کنیم ؟

در مجموع  مزیت های ملاحظه شده در طراحی و ساخت قالب های تزریق پلاستیک در  بیرجند مولدینگ  نسبت به شرکتهای همکار به شرح زیر ملاحظه می شود:

1- تحت کنترل بودن دقیق تمامی مراحل طراحی وساخت  قطعه و قالب.

2- وجود سیستم مهندسی در اخذ، ثبت و نگهداری نقشه ها ومدارک مشتری.

3- تهیه مدارک فنی ونقشه های ساخت برای قطعه و قالبهای مورد قرارداد جهت کنترل بهتر قالب و سهولت تعمیرات احتمالی.

4- بکارگیری نرم افزارهای پیشرفته در طراحی، مدلسازی 3D، ساخت و شیبه سازی فرایند تولید قطعه در قالب،  به منظورحذف ضایعات احتمالی و کاهش زمان ساخت قالب.

5- استفاده از دستگاههای پرینتر سه بعدی پیشرفته جهت تولید نمونه

5- بکار گیری فولاد های شناسنامه دار

 6- کنترل کیفیت، بررسی و تست قالب های ساخته شده

فارسی